Office

FIORD-Architekci

mgr inż.arch. Piotr Jankowski | Architekt IARP

Ukończył Architekturę i Urbanistykę na Politechnice Poznańskiej, gdzie w 2005 roku obronił pracę magisterską z wynikiem bardzo dobrym. W trakcie studiów w ramach stypendium studiował w Vitus Bering Centre for Higher Education w Horsens w Danii, na kierunku Constructing Architect, gdzie miał okazję poznać skandynawskie sposoby budowania i myślenia o architekturze.

W latach 2005-2007 był zatrudniony w poznańskich biurach Cerprojekt oraz Pracowni Usług Projektowych „AG”, pracując przy projektach obiektów mieszkaniowych, usługowych, użyteczności publicznej oraz stacji paliw.

W latach 2007-2013 wraz z Michałem Piechnikiem, współtworzył biuro projektowe Wyspa-Architekci, którego działalność obejmowała projektowanie między innymi: budynków mieszkalnych, usługowych, renowacji elewacji, wnętrz. Od 2014 kontynuuje działalność projektową prowadząc biuro FIORD-Architekci.

Architekturę łączy z zainteresowaniem naukami ścisłymi, a w szczególności fizyką, stąd chętnie zgłębia temat fizyki budowli, energooszczędności w budownictwie, domów pasywnych, projektowania parametrycznego oraz najnowszych technologii, nie tylko w architekturze.
Członek Wielkopolskiej Izby Architektów Rzeczpospolitej Polskiej. Posiada uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej do projektowania bez ograniczeń – nr WP-OIA/OKK/UpB/18/2010.

WSPÓŁPRACUJĘ Z:

mgr inż. Marcin Silbernagel

mgr inż. Joanna Małecka

mgr inż. Marcin Spychalski

dr inż. Ewa Teślak

 uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej uprawnienia budowlane do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej www.orsega.pl projektowanie instalacji sanitarnych budowa domów szkieletowych meble indywidualne konsultacje z dziedziny fizyki budowli, audyty energetyczne, świadectwa charakterystyki energetycznej