Biuro projektowe Poznań

FIORD-Architekci

mgr inż.arch. Piotr Jankowski | Architekt IARP

Absolwent Politechniki Poznańskiej, który w 2005 obronił pracę magisterską na kierunku Architektura i Urbanistyka z oceną bardzo dobrą. Podczas studiów wyjechał na stypendium do Danii, gdzie kształcił się na kierunku Constructing Architect na uczelni Vitus Bering Centre for Higher Education w Horsens. Zapoznał się tam ze skandynawskim podejściem do architektury i tamtejszymi technikami budowania.

W latach 2005-2007 był zatrudniony w poznańskich biurach Cerprojekt oraz Pracowni Usług Projektowych „AG”, pracując przy projektach obiektów mieszkaniowych, usługowych, użyteczności publicznej oraz stacji paliw.

W latach 2007-2013 wraz z Michałem Piechnikiem, współtworzył biuro projektowe Wyspa-Architekci, którego działalność obejmowała projektowanie między innymi: budynków mieszkalnych, usługowych, renowacji elewacji, wnętrz. W 2014 roku założył własne biuro projektowe o nazwie FIORD-Architekci.

Jako architekt, bardzo szeroko postrzega swoją dziedzinę i interesuje się także powiązanymi z nią naukami ścisłymi, w tym przede wszystkim fizyką. Wciąż poszerza swoją wiedzę z zakresu fizyki budowli, domów pasywnych, energooszczędności w budownictwie i projektowania parametrycznego. Ciekawią go również najnowocześniejsze technologie związane z architekturą i nie tylko.
Członek Wielkopolskiej Izby Architektów Rzeczpospolitej Polskiej. Posiada uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej do projektowania bez ograniczeń – nr WP-OIA/OKK/UpB/18/2010.

WSPÓŁPRACUJĘ Z:

mgr inż. Marcin Silbernagel

uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej

mgr inż. Joanna Małecka

uprawnienia budowlane do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej

mgr inż. Marcin Spychalski

www.orsega.pl projektowanie instalacji sanitarnych budowa domów szkieletowych meble indywidualne

dr inż. Ewa Teślak

konsultacje z dziedziny fizyki budowli, audyty energetyczne, świadectwa charakterystyki energetycznej